Skip to main content

Przewierty sterowane

Wykonanie sieci, czy przyłącza wodociągowego lub kanalizacyjnego nie zawsze musi wiązać się z głębokimi wykopami, niszczeniem nawierzchni drogowych, czy chodników z kostki. Jedną z metod nienaruszających znacząco gruntu w celu montażu rurociągu jest przewiert sterowany.

Zakrzywiona trajektoria podczas horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) umożliwia przeprowadzenie rury pod przeszkodami, zaczynając od poziomu gruntu, dzięki czemu nie wymaga głębokich wykopów, jak ma to miejsce w przypadku techniki wiercenia poziomego.

W pierwszej kolejności wykonuje się  otwór pilotażowy, który następnie się poszerza do wymaganej średnicy, po czym następuje faza wprowadzania docelowego elementu, rury przewodowej lub osłonowej, po trajektorii nawierconego wcześniej otworu pilotażowego.

Przewiert sterowany HDD stosuje się dla przekroczeń metodą bezwykopową przeszkód terenowych takich jak: rzeki, nasypy kolejowe, czy drogowe.

W naszych zasobach sprzętowych posiadamy wiertnice DitchWitch 2720, które pozwalają na wykonanie przewiertów sterowanych o średnicach do 400 mm i długości do 300 m.

Sprawdź naszą ofertę już dziś! Zapraszamy do kontaktu!

tagi: przewiert, przecisk, przewiert sterowany, przewiert HDD, przewiert WPS, przewiert poziomy, bezwykopowo, przewiert tarnów, przewiert kraków, przewiert małopolska, przewiert polska, przewiert wynajem, przewiert sterowany tarnów, przewiert sterowany małopolska, żerdzie, płuczka, ditch witch, jt2720, maszyny ditch witch, maszyny bipromasz, ditch witch tarnów